Nowy budynek Akademii Muzycznej w Katowicach.

Nowy budynek Akademii Muzycznej w Katowicach.

W Katowicach obecnie trwa budowa nowego kompleksu dla Akademii Muzycznej, który będzie siedzibą Akademickiej Strefy Sztuki Scenicznej.
Ta prestiżowa instytucja znajdzie się na ulicy Wojewódzkiej, a miasto przekazało uczelni teren położony pomiędzy historycznym gmachem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego przy ulicy Zacisze 3 a torami kolejowymi.

Prace związane z przygotowaniem terenu rozpoczęły się w kwietniu 2022 roku i już miesiąc później, tj. 20 czerwca, odbyła się uroczysta inauguracja budowy. W ceremonii wzięli udział znaczący goście, w tym Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Władysław Szymański, rektor Akademii Muzycznej w Katowicach oraz przedstawiciele władz lokalnych samorządów.

Ta inwestycja przyczyni się do powstania nowej sali operowej wyposażonej w orkiestron, czyli "kanał operowy,"
- Będzie to budynek przeznaczony przede wszystkim na sztuki sceniczne, a więc dla opery, dramatu i tańca. Sala, która powstanie, w tym budynku stworzy, doskonałe warunki do prezentacji operowych i spektakli tanecznych. To jeden z naszych najnowszych punktów działalności i najnowszy kierunek — mówił podczas inauguracji budowy prof. Władysław Szymański, rektor Akademii Muzycznej w Katowicach.

Centrum Klinkieru Katowice ma przyjemność być, dostawcą materiału na wykonanie elewacji, która jest wykonywana z cegły CLASSIC pochodzącej z cegielni Patoka.

All comments

Leave a Reply