Architektoniczne cudo  powstaje w Czeladzi

Architektoniczne cudo powstaje w Czeladzi

W Czeladzi na miejscu starej cechowni kopalni Saturn powstaje architektoniczna perełka. Obiekt stanie się Postindustrialnym Centrum Dziedzictwa Górnictwa Węglowego w Zagłębiu Dąbrowskim. Ma on przypominać o bogatych tradycjach górniczych na terenie Zagłębia. Przebudowa okrzyknięta inwestycją 30-lecia wchodzi już w ostatni etap.

Główną powierzchnię Centrum wypełni przestrzeń przeznaczona na Muzeum Zagłębiowskiego Górnictwa Węglowego. Nad nią ma zawisnąć sala konferencyjna na 150 osób. Pomieszczenie to ma mieć kształt bryły węgla. Atrakcją stanie się także wyremontowana wieża zegarowa, która spełni również swoją funkcję widokową. Całość dopełni mediateka Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz pomieszczenia restauracji i kawiarni. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych- będzie nią górniczy plac zabaw. Wartość inwestycji to około 31 mln złotych, z czego 19 mln to środki pozyskane z unijnych dofinansowań.

cechownia czeladz

Wykonawcą prac jest warszawska firma Anna-Bud Sp. Z o.o. Miło nam w tym momencie podkreślić, że to właśnie Centrum Klinkieru jest głównym dostawcą materiału w postaci cegieł, kształtek oraz chemii budowlanej.

Dostarczany materiał to przede wszystkim produkty firmy LHL Klinkier pochodzące z cegielni Patoka. Ta ponad 120-letnia cegielnia z tradycyjnym węglowym piecem cieszy się niesamowitym uznaniem krajowych i zagranicznych odbiorców.

Przypomnę, że materiały z tej cegielni były już niejednokrotnie dostarczane przez naszą firmę na takie inwestycje jak np. budowa siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach lub Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dodam, że ten drugi z wymienionych obiektów zdobył Grand Prize Wienerberger Brick Award 2020 i zwyciężył w kategorii Sharing Public Spaces.

Dostarczana przez nas chemia budowlana to podobnie jak przy wymienionych wyżej inwestycjach produkty firmy Sievert, właściciela marki Quick-Mix. Jest to zatem nasza kolejna wspólna praca przy obsłudze największych inwestycji w regionie.

Zespół Centrum Klinkieru jest dumny z dokładania swoich sił w budowie takich architektonicznych perełek. Z niecierpliwością czekamy na efekt prac w Czeladzi!

All comments

Leave a Reply